Technologie

Služby a výrobky společnosti FILLPOINT® v oblasti recyklace, čištění, renovace inkoustových cartridgí a laserových tonerů, tiskáren, barev a náplní jsou chráněny ochrannou známkou. Naše dlouhodobé know-how umožňuje poskytovat špičkové služby za nízké ceny.

Inkoustové tiskárny

Tiskové kazety a cartridge mnoha výrobců jsou provedeny právě tak, aby je bylo možno opětovně plnit a znovu použít. Kvalita tisku se přitom nezmění, pokud se při plnění používají správné inkousty a technika. Největší výhodou našeho opětovného plnění je kromě kvality a dlouhodobé udržitelnosti také cena, která představuje zlomek ceny originálních inkoustových kazet. S námi ušetříte přibližně 80 % ceny originálu (v závislosti na typu inkoustové kazety). 

Není ovšem plnění jako plnění. Ruční plnění pomocí stříkaček inkoustové kazety zacpává. V první řadě je to z toho důvodu, že pro domácí plnění není k dispozici speciální inkoust na každý typ kazety - prodejci dodávají v domácích plnících sadách inkoust univerzální! Za druhé na kvalitu a funkčnost kazety má navíc vliv prostředí, ve kterém se kazeta plní. Jde právě o přístup vzduchu do vnitřního prostoru kazety, jež významně ovlivňuje rychlost zasychání, kvalitu tisku a možnost dlouhodobého použití použití a doplňování kazety.

Ve FILLPOINTU cartridge plníme ve speciálních strojích ve vakuovém prostředí se speciálními inkousty na daný typ kazet. Nabízíme kompletní renovaci inkoustových tiskových kazet častých i méně používaných značek a typů Brother, Canon, Dell, Epson, Hewlett-Packard, Kyocera, Lexmark, Minolta, Nashuatec, OKI, Olivetti, Panasonic, Ricoh, Samsung, Sharp, Xerox a dalších na počkání (pokud bude mít Vaše kazeta závadu, kterou lze odstranit, renovace potrvá déle). Pokud je plněna kazeta, jejíž součástí je i tisková hlava, je pro její renovaci důležité správné vyčištění. To se provádí za pomoci ultrazvuku a speciální tekutiny. Nejvyšší kvalita tisku je u nás zaručena. Naše plnění se pozná na první pohled, jak na vzhledu kazety, tak především na kvalitě tisku (žádné nevzhledné díry či špinavé okolí obalu kazety).

Zároveň nedoporučujeme používání či doplňování kompatibilních kazet, jejichž kvalita nebývá často nejlepší (a nakonec to bývá i daleko dražší varianta). Nejlepším způsobem levného tisku je pravidelné a správné doplňování originálních kazet, u kterých jen Vy víte, jak s nimi zacházíte. Představte si kazetu třeba jako své vlastní auto, které si k nám přijdete natankovat.

Renovaci inkoustové kazety lze opakovat vícekrát při správném zacházení a pouze plníte-li profesionálně. Máme ověřeno od stálých zákazníků, že jednu a tu samou kazetu lze u nás opakovaně naplnit i více než padesátkrát (záleží ovšem na Vašem způsobu zacházení s kazetou).

Rady pro zákazníky:

Nenechávejte Vaši inkoustovou kazetu déle než 2 měsíce v nečinnosti.  Pokud k tomu dojde, nelze ji již renovovat - náplň v ní zatuhne. Doporučujeme také pravidelný tisk alespoň jedné stránky zhruba jednou za 14 dní.

Laserové tiskárny

Laserové tiskárny a kopírky jsou vhodné zejména pro ty, kteří chtějí tisknout rychleji větší množství dokumentů. Náplním do laserových tiskáren se říká tonery. Jejich renovace spočívá ve výměně veškerých vnitřních komponent (jako stěrek, válců, atd.) a doplnění tonerového prášku. Při laserovém tisku však může docházet k drobnému uvolňování tonerového prášku, který byl zrovna vytištěn na papír, a proto se nedoporučuje používání laserových tiskáren v domácím prostředí v místnostech, kde trávíme nejvíce času. Také i z toho důvodu je nutné při renovacích zachovat bezpečné postupy, protože jinak by hrozilo poškození zdraví.